Şirket Hukuki Danışmanlığı

 • Şirket Hukuki Danışmanlığı

  Şirket Hukuki Danışmanlığı

  Müvekkil şirketlerimiz A’dan Z’ye her tür hukuki ihtiyaç ve hukuksal problemlerinin çözümünde yetkin ve alanında uzman avukatlarımız ve ekibimiz vasıtasıyla hukuk ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Şirketlerin/kuruluşların iş hukuku, ticaret hukuku, şirketler hukuku başta olmak üzere önleyici hukuku dediğimiz şekilde her tür iş ve işlemlerini en hızlı şekilde ve en kısa sürede karşılamaktayız. Bu kapsamda aşağıda sayılı olan alanlar başta olmak üzere, ulusal ve uluslararası şirketlere her alanda hukuki danışmanlık hizmetini vermekteyiz.

  Kurumsal Yönetim

  Soyhan Hukuk Bürosu olarak, özellikle kurucu Av.Merve Soyhan’ın gerek akademik gerekse yılları içerisindeki mesleki tecrübeleri doğrultusunda, hem Türk şirketlerinin hem de Türkiye’de şube açmak isteyen yabancı şirketlerin kurumsal yapılarının sağlanması ve sağlamlaştırılması için hizmet sunmaktayız. Sermaye Piyasası Kuralları ile Türk Ticaret Kanunu hükümleri uyarınca müvekkil şirketlerimizin kurumsal yönetim ilkeleri doğrultusunda yeniden yapılandırılmasının sağlanmasına ilişkin gerekli hukuki danışmanlığı eksiksiz olarak sunmaktayız

  Kişisel Verilerin Korunması

  2018 yılı itibariyle yürürülüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilen Korunması hakkında Kanun kapsamında, şirketlerin yasa ile uyumunun sağlanması, şirket evraklarının yasaya uygun hale getirilmesi, Şirket internet sitelerindeki eksiklerinin giderilmesi ve Kurum ile şirketlerinin irtibat ve uyumunun sağlanması alanında hizmet sunmaktayız. Bunun yanı sıra Avrupa Birliği Veri Koruma Yönetmeliği konusunda da destek sağlamaktayız.

  Sözleşmeler Hukuku

  Şirketlerin işyeri kira sözleşmesi veya gayrimenkul satın alma sözleşmesinden başlamak üzere, şirketin günlük faaliyetleri, ticari faaliyetleri, müşteri faaliyetleri, tedarikçi faaliyetleri, çalışanları ile olan ilişkileri, hizmet satın aldığı 3. kişi firmalar ile ilişkileri, bankalar ve finans ve kuruluşları ile olan ilişkileri, alacak takip işleri vb müvekkil şirketimizin hayatını en sağlıklı ve etkin bir şekilde  sürdürmesi ve kar oranını maksimize etmesi için gerekli tüm alanlarda her tür sözleşme işlerinin yerine getirilmesi sağlanmaktadır.

  İş Hukuku

  Ekibimiz, müvekkillerimizin iş ve çalışma hukuku ile ilgili her türlü günlük ihtiyacında destek sağlamaktadır. Müvekkillerimizin ticari faaliyetlerine yardımcı olmak üzere çalışanlarla ilgili tüm hukuki konularda çözüm odaklı çalışmakta olup İş sözleşmelerinin ve rekabet yasağı sözleşmelerinin düzenlenmesi, sona erdirilmesi, toplu sözleşmeler sürecinde hukuki destek verilmesi, üst düzey yöneticilere yönelik anlaşmalı fesih süreçlerinin yönetilmesi, çalışanların çalışma süresince uyması gereken işyeri kurallarının yasal mevzuata uygun olarak hazırlanması ve yasal değişiklikler ışığında gerekli güncelleme ve bilgilendirmenin yapılması,  gibi birçok konuda hizmet vermektedir.